5 starych kawałków

W poszukiwaniu kontentu na fejsbuka, natknęliśmy się na archiwalne nagrania Muzycznej Jedynki – telewizyjnej listy przebojów, którą prowadził Arti Orzech i jego ohydne koszule wielkości namiotu. Z naszych wyliczeń (a mieliśmy same pały) wynika, że program ruszył pod koniec 1994 roku.

Bajm, Wilcy, Andrzej Piasek Piaseczny, De Mono itd… To wszystko i jeszcze trochę mogliśmy oglądać dzięki uprzejmości Telewizji Polskiej. Bardziej ciekawi nas jednak „szara strefa” dziwacznych piosenek, na które w owym czasie głosowali widzowie za pomocą systemu audiotele ( zazwyczaj kiedy matka była w pracy) oraz pocztówek.

5. Firebirds „Harry”. Wokalistka musiała być dupcią kogoś ważnego, bo ten klip często puszczano między programami (telewizja kraków – panorama) w najlepszym czasie antenowym. Romans chyba nie należał do najdłuższych, bo już nigdy więcej nie widzieliśmy w telewizji żadnej piosenki tego zespołu.

4. Sixteen „Twoja lawa”. Wokalistka zespołu Sixteen zawsze kojarzyła nam się z dojrzałymi kobietami, które mają na imię Renata (ciocia Renatka) i krótkie włosy ufryzowane na „pani zrobi, żeby było ładnie”. Utwór „Twoja Lawa” stał się naprawdę wielkim przebojem, później był jeszcze rozpaczliwy „Obudź we mnie swoją Wenus”. W 1998 roku zespół w nieco innym składzie występował już jako Seventeen.

3.Rotary „Na jednej z dzikich plaż”. Zespół bardzo często mylony z mysłowicką formacją Myslovitz, nie pytajcie nas dlaczego. Utwór z uwagi na fragment „zza brzegu biła coś” (chłopcy) ewentualnie „zza brzegu piła coś”(też chłopcy) był szczególnie bliski młodzieży szkolnej.

2. Mafia „Noce Całe”. Wcale nas to nie dziwi, że widzowie głosowali na ( wtedy) Andrzeja Piasecznego. W końcu to polska wersja młodego Mela Gibsona. Kto nie brandzlował się przed plakatem Andrzeja, niech pierwszy rzuci kamień.

1. L.O. 27 „Mogę Wszystko”. Ogień! Polska odpowiedź na amerykańskie trio Hanson. Debiutancki album L.O.27 „Mogę Wszystko” z przebojem o tym samym tytule zyskał status złotej płyty (sprzedano ok. 70 tys. egzemplarzy), a Kuba Molęda (wokalista) stał się idolem nastolatków. Później sodówa uderzyła mu do głowy i razem z bratem Maćkiem założył zespół Mollęda.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “5 starych kawałków

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s