Absolutely Fabolous

Łódzki tydzień mody mamy już za sobą, ale zawsze warto powspominać to co w tej dziedzinie najlepsze czyli… zapach lakieru do włosów i liść sałaty. A tak poważnie, to rzeczywiście powstało dużo niezłych filmów o modzie, modelkach, projektantach, my zajmiemy się tymi najlepszymi.

Absolutnie fantastyczne ( ang. Absolutely Fabulous) to wielokrotnie nagradzany brytyjski serial nadawany przez BBC2. Jennifer Saunders i Joanna Lumley stworzyły jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów lat 90. Dziś dziewczyny mają status kultowy, a fani serialu błagają o reaktywację przygód duetu Eddy & Patsy Stone.


Edwina to z zawodu agentka PR, z czasem właścicielka „imperium” medialnego, ale przede wszystkim: alkoholiczka niestroniąca od używek, permanentnie walcząca z nadwagą. Patsy z zawodu jest pasożytem, a żadna płynna substancja legalna czy też nie, nie umknie jej uwadze. Stone ma za sobą epizod modowy o którym już nikt poza nią samą nie pamięta… i jeszcze jedno pali śpiąc i śpi paląc. Panie robią co mogą, żeby zachować formę młodą i nie chodzi tu o sport… Eddy rozkminia jakby tu być „hip”, ulega sezonowym trendom, albo wymyśla własne. Była była już buddystką, hipiską, ekolożką, wegetarianką, kolekcjonerką sztuki współczesnej, imprezowiczką rave, wyznawczynią kabały… Doczekała się również córki, która o ironio jest jej przeciwieństwem, ubiera się jak zakonnica, jest kujonką i strasznie przynudza.


Patsy Stone  aby dostać pracę brytyjskim magazynie mody przespała się z wydawcą. Od tej pory w torebce zawsze nosi strzykawkę z botoksem i butelkę szampana. Każdy głupi pomysł Eddy kwituje słowami It’s Fabolous, z drugiej strony może usłyszeć jedno – Yes, darling. Absolutnie fantastyczna  jest też zidiociała asystentka Ediny – Bubble, która najprościej mówiąc nie ogarnia. Magda (wydawca magazynu w którym pracuje Patsy), która mówi z szybkością kul wystrzeliwanych z kałacha i matka Eddy aka „stara idiotka”.

O wpływach Ab Fab na ludzkie umysły, można gadać i gadać. Kolektywy djskie, organizacje walczące o prawa kobiet czy imprezy tematyczne – wszystkie łączy hasło absolutely fabolous, które stanowi (całkiem niezły) sposób na życie, w końcu trochę hipokryzji i egoizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

ps.

Pozostaje stawić czoła brytyjczykom, bo polacy nie gęsi swoje alter ego mają – „Andrzej to nie imię, Andrzej to styl życia”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s